Dr.Yörük Uyar

Buraya bir açıklama yazısı yazılacak.

Buraya bir açıklama yazısı yazılacak.

Buraya bir açıklama yazısı yazılacak.

Buraya bir açıklama yazısı yazılacak.

Sevgili hastalar, sevgili ebeveynler, sevgili çocuklar,

Dr. Yörük Emre Uyar

Çocuk psikiyatrisi, pratisyen hekim ve antroposofik muayenehanesine hoş geldiniz.

Kendiniz ve / veya çocuğunuz için salutojenik yani sağlığı teşvik edici bir yaklaşım ile; mineral, bitki ve hayvana dayalı yani bütünüyle algılanarak tedavi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Odak noktası SiZ’ siniz, insan, yani insanoğlunun türlü (dört) katmanını da; bunlar fiziksel beden (mineral), eterik beden (sağlık bedeni dedigimiz – bitkisel dünyaya yakin)), astral beden (ruhsal – havasal – duygusal – evrensel- hayvansal) ve Ben´i (ruh – akıl) göz önünde bulundurarak, okul tıbbına ek olarak, bütünsel bir şifa sanatı uyguluyoruz. 

 Bizim, yani aslında doğamızın – anlayışımızın – temeli şudur: ‘inanç ilkemiz’: “Doktor (terapist) tedavi eder / doğa iyileştirir.

Günümüzde, teknikler ve teknolojiler doğamız haline geldiğinden, asıl tabiyatımıza geri dönmek o kadar da kolay değildir.

Şu çağda geri çekilebileceğimiz vahalar nerede artik? Doktorların yaylada veya deniz kenarında bir haftalık tatil önerdiği zamanlar artık rüya gibi geliyor insana.

Peki 2020 ve sonrasında insan doğası ne´den ibaret ki? Insan nedir? Genetik yığın? DNA´sı deşifre olmuş espirirsiz bir canlı mı ? 

Ben sizlere ne verebilirim? Sizlere, ışığı, sıcaklığı, havayı, suyu, mineralleri, sesi, ritm ve rezonansları referans göstererek, yaşamın ve günlük yaşamın getirdiği görevler ile de, daha güçlü bir karşılaşmaya giden yolda sizleri destekleyerek, gelecekte de sizi bekleyen vazifeler ile, dinç ve sağlıklı bir yüzleşmeye hazır olabilmeniz için, öz bakım yani öz şevkatinizin ‘BEN’ bakımınızın, iç merkezinizin güçlendirilmesini sağlamak en büyük gayemdir. 

Muayenehanemde, ekşi yonca (oxalis), öküzgözü çiçeği (arnika), kurtboğan (aconitum) çiçekleri ile tedaviler, arı / karınca zehiri ile deri altı enjeksiyonları, depresyon, anksiyete bozuklukları, gelişim bozukluklarında, krizler ve uyku bozukluklarını desteklemek için ve ayrıca onkolojik bütünleştirici bir tedavinin ek bir parçası olarak da ökseotu tedavisinden yararlanabilirsiniz.

Daima yasam kalitenizi düzeltmek pekleştirmek icin. Gerekli görüldüğünde dahiliyeci, nörolog veya çocuk doktorlarımızda konsültasyon ayarlayabiliriz.

Uphanişadlar

Kutsal Sözün Mantrası:

Tüm varlıkların özü yeryüzüdür,

Toprağın özü sudur,

Suyun özü bitkidir,

Bitkinin özü insandır,

İnsanın özü söylevdir,

Söylevin özü kutsal bilgidir,

Kutsal bilginin özü metin ve sestir,

Metin ve sesin özü hiçtir.

Bu nedenle başlangıçta sorulan soruya şu şekilde cevap verilebilir: Meditasyon böyle bir vaha olabilir. Sessizlik. Sükunet. Huzur. Hatıraların çağrısı. Hiçbir şey sessizlikten daha gür ve tok olamaz. Korkuyorsanız veya depresyondaysanız, seçtiğiniz bir şiiri her gün aynı saatte okumaya başlayın veya çocuğunuza / partnerinize okuyun, bazen yavaşça, bazen hızlı bir şekilde, bir sefer konuşur gibi, diğer seferinde şarkı söylercesine veya komşularınızı da katarak – şiiri evinizin kapısına yapıştırın!

Ortak yönlerimiz ve bizi birbirimize bağlayan şeyler burada yankılanacak. Roma’ya karşı Amor yani aşk tanrısı. Göz hizasında.

Size hitap edildiğini düşünüyorsanız, randevu alın.

Saygı ve selam ile,

Dr. Uyar

Hizmetlerimiz

Hizmet türlerinin kısa bi açıklaması

Hizmet 1

Kısa açıklama

Hizmet 2

Kısa açıklama

Hizmet 3

Kısa açıklama

Hizmet 4

Kısa açıklama

Buraya başlık

BURAYA BAŞLIK

BURAYA BAŞLIK

BURAYA BAŞLIK

Buraya başlık yazılacak

Buraya bir açıklama yazısı yazılacak. Buraya bir açıklama yazısı yazılacak. Buraya bir açıklama yazısı yazılacak.